Başkanımız Mutlu Altuğ Yeniden Seçildi

Başkanımız Mutlu Altuğ Yeniden Seçildi

Başkanımız Mutlu Altuğ Yeniden Seçildi

Karşıyaka Spor Kulübü Derneği’nin Olağan Mali Genel Kurulu ve Seçimli Genel Kurulu bugün Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda yapılan toplantı ile gerçekleşti. Tek liste hâlinde girilen seçimde Başkanımız Mutlu Altuğ yeniden seçilerek kulübümüzün başkanlık görevini 3 yıllığına daha yerine getirmeye hak kazandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ile açılan kongrede yarın yapılması planlanan seçimin bugüne alınması hakkındaki önerge üyeler tarafından kabul edildi. Gündem dahilinde kürsüye gelen Başkanımız Mutlu Altuğ konuşan ilk isim oldu.

Çok zor bir dönemde yönetimi devraldıklarını belirten Başkanımız Mutlu Altuğ, “Futbolda küme düşeceğimiz düşünülüyordu, play-off’u son maçta kaçırdık. Basketbolda istediğimiz başarıyı elde edemedik ama voleybolda tamamen altyapıdan kurulu takımımız play-off oynama başarısı gösterdi. Bu açıdan sportif olarak başarısız olduğumuzu düşünmüyorum.” dedi.

İlk hedeflerinin profesyonelleşmek ve kurumsallaşmak olduğunu vurgulayan Altuğ, “Sponsorumuz Yaşar Holding ile görüştük. Kısa vadede 31 Mayıs’a kadar 2.5 milyon TL’lik borcu ödeyeceğiz. Orta vadeli borçları tasfiye edip uzun vadede profesyonelleşmek istiyoruz. Önümüzdeki 3 yıl içinde bu hedeflerin en az yüzde 50-60’ını gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

Farklı sponsor arayışlarında olduklarını da ifade eden Altuğ, “Bundan sonraki süreçte camiadan daha fazla birlik ve beraberlik istiyoruz. 50 milyon TL gördüğümüz borç önemli bir miktar ama temizlenmesi zor değil. Önümüzdeki yılın diriliş yılımız olmasını istiyoruz ve bunun da startını hemen kongreden sonra vermeyi hedefliyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu konuşmanın ardından Mali Genel Kurul’un görüşülmesi, bilanço ve gelir-gider tablolarının yanı sıra Denetim Kurulu raporunun okunması ile devam eden toplantı Yönetim Kurulu’nun mali ve idari bakımdan ibrası ile sürdü. Taslak bütçenin görüşülüp onaylanmasının ardından, toplantı başında sunulan ve genel kurulu üyeleri tarafından onaylanan önerge doğrultusunda seçime geçildi.

Tek liste hâlinde girilen seçim Başkanımız Mutlu Altuğ’un yeniden seçilmesiyle sonuçlanırken yeni Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Sicil Kurulu üyeleri de şöyle oldu;

Yönetim Kurulu: Süleyman Serdar Işıldar, Anıl Bora Pehlivanlar, Serhat Bayülken, Onur Keleş, Mustafa Celep, Serkan Ergüven, Hakan Çeliker, Selçuk Mete Yazıcı, Mehmet Meçin, Sefa Şahin, Yener Yenice, İlker Şenman Özer, İzzet Özgümüş, Talat Dülge, Mehmet Ali Çelik, Kazım Türk, Cüneyt Başak, Seyfi Gürçay, Seyhan Akıncı, İbrahim Palaoğlu, İsa Özsakallı, İlter Köseoğlu, Ali Yüceışık, Hakan Güngör

Denetleme Kurulu: Ergün Okçay, Begüm Kutlu, Cevdet Ünlü, Hatice Bayza Akboy, Bülent Kurt, Mehmet Gezen

Disiplin Kurulu: Bahadır Mete, Şaver Murat Osma, Engin Ciner, Süleyman Özsakallı, Cihangir Özşener, Mehmet Alp Bolevin, Ali Özcan, Oktay Yeşil

Sicil Kurulu: Emre Sarıgedik, Bilal Ahmet Ertem, Hakan Hulki Ortabaş, Süleyman Özsağman, Ragıp Bülent Gürkan, Nadi Karacalı, Engin Göklüköy, Doğan Kesimler

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.