Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kulübümüzün üç aylık faaliyetleri üzerine genişletilmiş Divan Kurulu Bilgilendirme Toplantısı dün saat 18.00’da Karşıyaka Nikah Salonunda yapıldı. Yönetimin Divan Kurulu üyelerine bilgiler aktardığı toplantıda önemli mesajlar verildi.

Divan Kurulu Başkan Vekili Halil Zeki Osma tarafından açılan toplantıda önce gelir ve gider tablolarıyla bitlikte bütçe açıklandı.

Verilen bilgilerin ardından ilk söz alan isim Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral oldu. Yeni yönetim seçildiğinden beri birlikte toplantılara katıldıklarını belirten Büyükoral, “Başkanımız Mutlu Altuğ bu zor görevi kabul etti ve yaklaşık 4 aydır sürdürüyor. Yaptığımız toplantılarda gerçekten iyi performans sergilediklerini ve özveriyle çalıştıklarını gördük. Bunun için hem kendisine teşekkür ederim.” dedi.

Yönetimi yalnız başına bırakmamanın önemini vurgulayan Büyükoral, “Hatta bir komite kurup belediye başkanlarına, hükümete, sponsorlara, gerekli her yere gidelim. Başkanımızın ve yönetim kurulumuzun isteklerini aktaralım. Diğer yandan, statla ilgili olarak davanın takip edilmediği üzerine sosyal medyada bazı söylemler var. Bunlar yanlış. Günü gününe takip ediliyor. Tahminen önümüzdeki birkaç ay içerisinde olumlu kararı alacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

“Aydınlığa doğru yürüyoruz”

Büyükoral’ın ardından Başkan Mutlu Altuğ konuştu. Yönetimi devraldıktan sonra borçları kapatmak için büyük çaba sarf ettiklerini ifade eden Mutlu Altuğ, “-6 puan ve küme düşürülme tehlikesi ile karşı karşıyaydık. Burada çeşitli kampanyalar oldu, bu sayede bazı gelirler geldi. Bunun yanında yapılan kritik ödemeler var. Lisans ve diğer ödemelerle birlikte kritik tabloyu atlattık. Geçen mayısa oranla aydınlığa doğru yürüyoruz ama yalnızız.” dedi.

Tünelin ucunda bir ışığın gözüktüğünü belirten Altuğ, “Bu dakikadan sonra kulübe destek olunmazsa bu geminin yürümesi zordur. Tüm zamanımızı ayırdık ve sportif başarı ortaya çıktı ama sürdüremezsek bu başarı uçup gidecek. Biz bugüne kadar yükü göğüsledik. Basketbol ve futbol takımlarımız belli düzeylere göre kuruldu. Bundan sonra beraber yürümeliyiz. Tek yönetimin, tek başına yürümesiyle Karşıyaka düzlüğe çıkamaz.” diye konuştu.

“Aslanlar gibi mücadele ediyorlar”

Maddi ve manevi destek beklediklerini dile getiren Mutlu Altuğ, “Yönetim sadece para bulan bir mekanizma olmamalı. Şu ana kadar her söylediğimizi yapmayı başardık. Başkan, yönetim ve teknik patronlarına inandılar. Takımımızda başarıya uzanacak potansiyel fazlasıyla var. Ben gençlerimize, ‘Bu takımın iskeleti ve Karşıyaka’nın geleceği siz olacaksınız buna inanarak oynayın’ dedim. Onlar da tecrübeli ağabeyleri ile iyi bir takım oldular ve aslanlar gibi sahada mücadelelerini gösteriyorlar.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Bu konuşmaların ardından söz alan Ekrem Güçsav, Seyhan Evlioğlu ve Sezgin Çubukçu yönetime destek olunması gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundular.   

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.