Duyuru | Yalı Stadı Hakkında

Duyuru | Yalı Stadı Hakkında

Duyuru | Yalı Stadı Hakkında

Yalı Stadı ile ilgili olarak ihalenin iptaline yönelik olarak açılan dava sürecinin uzaması, 15 Temmuz darbe girişimi ve dövizdeki artışla beraber inşaatı üstlenen firma ile TOKİ arasında anlaşma sağlanamamıştır. Bunun bir sonucu olarak TOKİ de daha fazla zaman kaybı yaşamamak adına Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Milletvekillerimizin bilgisi dahilinde ihaleyi iptal etmiştir.

Dün akşam itibarıyla bu konu özelinde Ankara’daki milletvekillerimiz ve TOKİ Başkanı Sayın M. Ergün Turan ile olan görüşmelerimiz tamamlandı. Bu görüşmeler sonuncunda iki hafta içerisinde yeni dosyanın tamamlanacağı ve iki haftanın sonunda ihale tekliflerinin alınmasının akabinde inşaata başlanacağının sözünü almış bulunmaktayız.

Bunun yanı sıra, yapılması planlanan bir diğer tesis olan ve hâli hazırda Çiğli bölgesinde yer bulma çalışmalarının devam ettiği 10 bin kişilik spor salonu ile ilgili olarak yaptığımız temaslar sonucunda konsantrasyonun öncelikle Yalı Stadı’na yönlenmesi gerektiği, stadın hayata geçirilmesinin ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği şekilde bu salon ile ilgili gereken adımların hemen atılması konusunda Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile fikir birliğine varmış bulunmaktayız.

Camiamızın bilgisine sunulur.

Karşıyaka Spor Kulübü Divan Kurulu ve Yönetim Kurulu

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.