Maç Sonucu | Karşıyaka 3 - 2 Sarıyer Bld.

Maç Sonucu | Karşıyaka 3 - 2 Sarıyer Bld.

Maç Sonucu | Karşıyaka 3 - 2 Sarıyer Bld.

Voleybol 1. Lig Bayanlar 3. Hafta karşılaşmasında Karşıyakamız kendi evinde Sarıyer Beledisyesi’ni ağırladı. Baştan sona inanılmaz mücadele ederek müthiş bir geri dönüşe imza atan yeşil kırmızılılarımız sahadan 3-2 galip ayrıldı ve yenilmezlik serisini 615 güne çıkardı. 

File önündeki iyi savunma yaparak maça başlayan yeşil kırmızılılarımız setin ortasını 14-11’lik skorla önde geçti. İlerleyen dakikalarda oyuna ortak olan konuk ekip karşısında temsilcimiz setin sonuna kadar iyi mücadele etse de ilk seti 22-25 kaybetti.

İkinci set Yasemin Özel ve Ezgi Akyaldız’ın etkili smaçları ile başladı: 6-3. Teknik moladan sonra oyundan düşmeyen Sarıyer karşısında karşılıklı sayıların bulunduğu son bölümde skoru 22-22’ye taşıyan Zübeyde Hanım’ın Kızları rakibini hataya zorlasa da ikinci seti 23-25 kaybederek 0-2 geriye düştü.

Üçüncü sette de mücadele üst düzeydeydi. Hücumdaki etkili oyunu ile üst üste sayılar bulan Karşıyakamız 11-5’lik skor avantajını yakaladı. Sette tutunmayı başaran İstanbul temsilcisi karşısında genç oyuncumuz Yaren’in katkıları ve Ezgi Böke’nin etkili oyunuyla farkı tekrar açan yeşil kırmızılılarımız son bölümde Yasemin Özel’in smaçlarıyla birlikte 25-21’lik skorla setlerde durumu 1-2’ye getirdi.

Taraftarımızın müthiş desteğiyle birlikte arkasına aldığı rüzgarı iyi kullanan Zübeyde Hanım’ın Kızları rakibinin kendisine yaklaşmasına izin vermeyerek dördüncü seti 25-16 kazandı ve 2-2’lik eşitliği yakaladı.

Takım halinde yükselttiği seviyeyi 5. sete de taşımayı başaran temsilcimiz müthiş bir geri dönüşe imza atarak 15-9 ile mücadeleyi 3-2 kazanmasını bildi.

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.