Maç Sonucu | Manisa BBSK 3 - 1 Karşıyaka

Maç Sonucu | Manisa BBSK 3 - 1 Karşıyaka

Maç Sonucu | Manisa BBSK 3 - 1 Karşıyaka

1. Lig Bayanlar Yarı Final 2. Grup ilk maçında Karşıyakamız, Manisa Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştı. Büyük mücadele sahne olan maç 3-1’lik yenilgimiz ile sonuçlandı.

Bursa Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ilk setinde üst üste sayılar bulan Manisa ekibi skor avantajını eline geçirdi. İkinci teknik molanın ardından takımımız oyunda ağırlığını ortaya koymaya başlasa da ilk seti 25-17’lik skorla kaybetti.

İkinci sete de sayılarla başlayan taraf Manisa BBSK oldu. Ezgi Böke’nin art arda kullandığı harika servisler ile oyuna tutunan yeşil kırmızılılarımız Yasemin Özel’in etkili smaçları ile rüzgarı arkasına aldı. Son bölüme 25-25’lik eşitlik ile girilirken rakibinin ataklarını iyi savuşturan temsilcimiz seti 26-28 kazanarak durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü sete taraftarımızın büyük desteğiyle birlikte başlayan Zübeyde Hanım’ın Kızları file önündeki etkili oyununu devam ettirerek ilk teknik molaya 4-8 önde girdi. İki takımın da başa baş oyun sergilediği bölümde karşılıklı sayılar bulundu: 15-16. Çekişmeli geçen setin sonunda az hata yapan Manisa ekibi skoru 25-22’ye taşıyarak 2-1 öne geçen taraf oldu.

Dördüncü sette ilk teknik mola 8-4 Manisa BBSK üstünlüğü ile geçildi. Rakibinin hatalarını iyi değerlendiren Karşıyakamız ikinci teknik molaya 15-16 önde girdi. Kalan bölümde toparlanmayı başaran Manisa BBSK bu seti 25-20 kazanınca takımımız sahadan 3-1’lik yenilgi ile ayrıldı.

Yeşil kırmızılılarımız ikinci maçta yarın saat 18.00’de İlbank ile mücadele edecek.

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.