Olağan Divan Başkanlık Toplantısı Yapıldı

Olağan Divan Başkanlık Toplantısı Yapıldı

Olağan Divan Başkanlık Toplantısı Yapıldı

Karşıyaka Spor Kulübü Divan Başkanlık Toplantısı dün akşam Divan üyelerinin katılımıyla Yelken Tesislerimizde gerçekleşti. Üç ayda bir yapılan olağan bilgilendirme toplantısında, Yalı Stadı hakkındaki son gelişmeler ile dönemlik mali tablolar açıklandı ve üyelerin soruları yanıtlandı.

Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve aramızdan ayrılan Karşıyakalılar için saygı duruşu ile başlayan toplantıda ilk olarak söz alan Divan Kurulu Başkanımız Cihan Büyükoral, Yalı Stadı hakkındaki son gelişmeleri aktardı. Yaklaşık bir ay önce Ankara’da yapılan görüşmelerde Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’dan mevcut ihale iptal olmadan devam edilmesini istediklerini fakat dövizdeki artış nedeniyle TOKİ ile müteahhit firma arasında orta yolun bulunamadığını belirten Büyükoral, “İnşaatın yarım kalıp sürecin uzamasındansa şu anda bu iş bitirilsin, 15-20 gün içinde yeni dosya hazırlanıp yeni teklifler alınsın diye düşünüldü. Önümüzdeki günlerde yeni teklifler alınmaya başlanacak.” dedi.

Divan Başkanı Cihan Büyükoral’ın ardından kulübümüzün 1 Haziran – 31 Aralık dönemindeki gelir ve gider tablosu Divan Başkan Yardımcısı Halil Zeki Osma tarafından açıklandı.

Yeni tüzüğün gerekliliklerinden birinin üç ayda bir hesapların Divan Başkanlığına sunulması olduğunu ifade eden Başkanımız Mutlu Altuğ, “Geçirdiğimiz denetim sürecinde de bize belirtilen ilk husus, hesapların tek kasadan yönetilmesi gerekliliği konusuydu. Yani gelen ve giden her türlü hesabın tek bir merkezden yönetilmesi. Bu sayede Yönetim Kurulu, Divan Kurulu ve camia hesaplara hakim olabilecek.” diye konuştu.

Tek kasa sisteminin diğer şube gelirlerini amacının dışında yerlere kaydırmak anlamına gelmediğini altını çizen Altuğ, “Hiçbir şekilde hakim olamadığınız hesaplardan sorumlu olmanız, takdir edersiniz ki, eşyanın doğasına aykırı.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan açıklamaların ardından Divan Kurulu ve toplantıya katılan Divan üyeleri arasında tek kasa sistemi hakkında fikir birliğine varıldı.

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.