YENİ BAŞKANIMIZ MUTLU ALTUĞ

YENİ BAŞKANIMIZ MUTLU ALTUĞ

YENİ BAŞKANIMIZ MUTLU ALTUĞ

Kulübümüzün genel kurulda tek aday olarak seçime giren Mutlu Altuğ, 188 üyenin katıldığı oylamada 183 oy alarak, Karşıyaka Spor Kulübümüzün yeni başkanı oldu.

 14 Mayıs’ta yapılan ve başkan adayı çıkmadığı için seçim maddesi nedeni ile bugüne ertelenen olağanüstü kongre, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Karşıyaka yönetiminin kayyum tehlikesiyle karşı karşıya kalmaması için yapılan görüşmeler sonucu, Mutlu Altuğ kongrede başkan adayı oldu. Tek aday olarak seçime giren Mutlu Altuğ, Karşıyaka Spor Kulübü’nün yeni başkanı seçildi.
Yönetim yetkisi almalarının ardından ilk olarak futbolcularla bir görüşme yapacaklarını ifade eden Başkan Altuğ, “Tutabildiğimiz futbolcuları tutmayı çalışacağız. Maalesef hiçbir vaat verecek durumda değiliz. İlk önce gemiyi yürütmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.
Diğer yandan ilk etapta transfer yasağını kaldırmalarının mümkün olmadığını ifade eden Mutlu Altuğ, “Kadroyu en iyi şekilde kurup kulübün fabrika ayarlarına dönmesini hedefleyeceğiz. Bu sırada sportif olarak sekteye uğramamaya çalışacağız. Önümüzdeki hafta ilk iş teknik direktör Soner Tolungüç’le bir araya geleceğiz, fikirlerini almamız lazım. Bizim görüşümüz, uzatabileceğimiz futbolcularla uzatıp, Soner hoca ile devam etmek” açıklamalarında bulundu.
Basketbolda eski sistem olan altyapı ve genç Amerikalı sistemine dönme gibi bir düşünceleri olduğunu vurgulayan diyen Altuğ, “Süreç çok hızlı gelişti, ben liste hazırlamakta bile zorlanacağımızı düşünüyordum ama sağ olsun bize gücenenler bile oldu listeye giremedikleri için. Tüm camianın bir araya gelmesi lazım. Camia büyüklerinin finansmanı sağlamak için idari açıdan bize destek olma sözü üzerine ben bu göreve soyundum. Beklediğimiz desteği 1 ay içerisinde göremezsek, tekrar bir değerlendirme yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

Mutlu Altuğ başkanlığındaki yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor:
Asil üyeler : Oktay Yeşil, Yener Eyüboğlu, Turgay Büyükkarcı, Serdar Işıldar, Barış Gökahmetoğlu, Serhat Bayülken, Bora Pehlivanlar, Günseli Sağlam, Onur Keleş, Cemal Vahit, Gökşin Konsoloğlu, Hakan Çeliker, Serdar Ergüven, Rahmi Sarıcı.
Yedek üyeler : İbrahim Palaoğlu, İsa Özsakallı, Cüneyt Başak, Aygün Cicibaş, M.Kamil Karadeniz, İlter Köseoğlu, Talat Dülge, Yiğit Tusder, Doğan Kesimler, Gökmen Karaduman.

Haber Fotoğrafları

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.