Yönetim Kurulumuzdan Açıklama

Yönetim Kurulumuzdan Açıklama

Yönetim Kurulumuzdan Açıklama

Bugün bir internet sitesinde çıkan 11 Mart 2018 pazar günü oynadığımız Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Doğuş karşılaşmasıyla ilgili ‘‘Karşıyaka’da protokol krizi’’ başlıklı haber nedeniyle yönetim kurulumuz açıklama yapma gereği duymuştur.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki yapılan açıklama üç kuruldan olmayıp tamamen şahsi bir açıklamadır. Açıklamayı yapan kişinin de malum nedenlerle bizleri hedef aldığı açıkça anlaşılmaktadır.

1- Eylül ayında Spor Genel Müdürlüğü’nün 18.08.2017 tarih ve 88411273-145.05.-E.219442 sayılı yazısıyla tüm Türkiye’deki spor karşılaşmalarının protokol tribünleri, Spor Genel Müdürlüğü’nün talimatları dahilinde müsabakaların yapıldığı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nce yürütüleceği hükmü altına alınmıştır. Bu konuda salon, stadyum ve takım farketmeksizin kulübün inisiyatifi yoktur.

2- İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, olağanüstü kongremizin ardından kulübümüzden protokol tribünü için liste istemiş ve tarafımızdan 24 kişilik yönetim kurulu listemiz İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bildirilmiştir.

3- Bu konuda yanlış anlaşılmaya mahal vermemek adına da futbol, basketbol ve voleybol maçlarımızda protokol tribününü kullanan yönetim kurulu üyelerimiz her maçın girişinde kulübe 100 ₺ bağış yapmaktadır.

4- Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nun para vererek girdiği yere herhangi bir kurul başkanımız veya üyesi ücretini ödemeden giremez.

5- Aynı zamanda sorun protokolde isim yazılıp yazılmaması değildir. Öncelikle bu şahıs protokol tribününden karşılaşmayı takip etmek istiyorsa İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Tekrar ediyoruz; yetki kulübümüzde değil, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ndedir.

6- Karşıyaka Spor Kulübü tüzüğü kulübümüzün anayasasıdır. Tüzüğümüzün hangi maddesinde sicil kurulu başkanı veya üyeleri maçı protokol tribününde izler yazmaktadır?

7- Yönetim Kurulumuz göreve geldiğinden beri kulüp tüzüğü ve yasalar çerçevesinde hareket etmektedir. Bunlara uyulmadığı zaman kulübümüzün başına gelenler Karşıyaka kamuoyunun malumudur. Sadece protokol tribününde oturmak adına mevkiisini kulübü küçük düşürmek ve polemik konusu yaratmak için kullanmakta; kimin ne şekilde işine gelmektedir merak etmekteyiz.

Karşıyaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu

KSK.ORG.TR Tüm Hakları Saklıdır, Copyright 2015. Tasarım ve Programlama : Ünlem Bilişim.