Başantrenörümüz Ufuk Sarıca'nın Anadolu Efes karşılaşması sonrası açıklamaları

ING Basketbol Süper Ligi 25. hafta mücadelesinde Anadolu Efes karşısında sahadan 89-98’lik skorla mağlup ayrılıyoruz.

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca, ING Basketbol Süper Ligi 25.Hafta Anadolu Efes karşılaşması sonrasında açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan başantrenörümüz Ufuk Sarıca şu ifadeleri kullandı: 

"Öncelikle skordan ve maçtan bağımsız Anadolu Efes'i hem EuroLeague hem de Türkiye'deki performansları için tebrik etmek istiyorum. Şu bir gerçek ki çok yetenekli, geniş bir kadroya sahipler. İyi ellere sahip çok iyi atıcıları var.

Bugün zaten maç bizim için kolay değildi. Bir de yaşadığımız sıkıntılardan dolayı maalesef 3-4 oyuncudan yoksun oynayınca iyice enerjimiz bitti. Özellikle müdafaa kısmında çok düşük seviyede kaldığımızı söyleyebilirim. Maçın genelinde, hücum tarafında takımımla bir kez daha gurur duyuyorum.

Bu kadar eksikken, sahaya 10 kişi çıkmışken Anadolu Efes gibi bir takıma karşı son iki dakikaya kadar oyunun içindeydik. Belki iki ribaundu lehimize çevirebilsek maçı kazanarak bitirecektik.

Pınar Karşıyaka takımıyla, oyuncularımla bir kez daha gurur duyuyorum. Zaten müthiş bir sezon geçiriyoruz. Bunu da Anadolu Efes galibiyetiyle taçlandırmak güzel olurdu ancak sonunda gücümüz yetmedi, çok yorulduk.

Bu maçla ilgili en ufak bir düşüncemiz olmamalı, bu maçı kazansaydık da aynı şeyi söyleyecektim. Salı günü oynayacağımız bir maç var ama sakatlıklarımız ve rahatsızlıklarımız var. Umarım yeni talihsizlikler çıkmaz. Kendimizi bir an önce o maça hazırlamamız lazım.

Oyuncularımı kutluyorum ve onlarla tekrar gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Anadolu Efes'e de başarılar diliyorum."

Images
Date:21.03.21
Categories:

Sports School Pre Registrations Started

More Info
Copyright © 2021 DOGO Tech. All rights reserved.