Başantrenörümüz Ufuk Sarıca'nın HDI Sigorta Afyon Belediye galibiyeti sonrası açıklamaları

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca, ING Basketbol Süper Ligi 24.Hafta HDI Sigorta Afyon Belediye galibiyeti sonrasında açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan başantrenörümüz Ufuk Sarıca şu ifadeleri kullandı: 

''Sözlerime ilk olarak HDI Sigorta Afyon Belediye'yi tebrik ederek başlamak istiyorum. Bu sezon gerçekten önemli bir iş yapıyorlar. Önemli galibiyetler aldılar. İstikrar önemlidir ve bunu da sürdürebiliyorlar.

Bugün, özellikle ilk üç periyot bize göre daha iyi oynadılar ancak bizim şöyle bir özelliğimiz var ki  oyuncularımız, kötü günde bile pes etmiyor ve vazgeçmiyor. Bugün de vazgeçmediler. İlk yarıda çok kötü bir enerjideydik.

Maçtan önce D. J. Kennedy'nin sakatlığı nüksetti, Mahir Ağva'yı rahatsızlığı nedeniyle buraya getiremedik. Raymar Morgan'ın da bel ağrılarına rağmen oynamasıyla beraber bunlar, bizim var olan enerjimizi düşürüyor. Ancak sahada pes etmeyen bir Pınar Karşıyaka var.

Geriden gelerek bence ligin en önemli deplasmanlarından birinde iyi oynayan, önemli bir takımı yendik. Bundan dolayı çok mutluyum. Ligde de iyi gidişatımızı sürdürüyoruz. Afyon için söylediğim şeyi kendi takımım için de söylemek istiyorum: Sporda istikrar bir iştir, önemli bir meziyettir bence.

Şimdi bir gün dinleneceğiz çünkü sağlıklı olmamız şart. Önümüzdeki hafta İsrail'de Hapoel Holon ile oynayacağımız çok önemli bir deplasman maçımız var. Geçen hafta da deplasmandaydık, bugün Afyon'dayız.

Oyuncuların tam bir dinlenmeye ve tedaviye ihtiyacı var. Dinlenmenin ardından önümüzdeki hafta oynayacağımız Hapoel Holon ve Anadolu Efes maçlarına hazırlanacağız."

Pınar Karşıyaka

Başantrenör

Ufuk Sarıca

Images
Date:13.03.21
Categories:

Sports School Pre Registrations Started

More Info
Copyright © 2021 DOGO Tech. All rights reserved.