Hüseyin Hamamcı, Nadir Vekiloğlu ve Ufuk Sarıca’ya Vefa

Gerçekleştirilen tören ile kulübümüzün Selçuk Yaşar Spor Tesisleri’nde bulunan basketbol salonlarına Nadir Vekiloğlu’nun ve Ufuk Sarıca’nın, profesyonel futbol takımımızın antrenmanlarını gerçekleştirdiği futbol sahasına ise Hüseyin Hamamcı’nın isimleri verildi.

Basketbolculuk döneminde Karşıyaka için ter dökmüş ve takımımızı yönettiği 1986-1987 sezonunda tarihimizdeki ilk Cumhurbaşkanlığı Kupası ve lig şampiyonluğunu yaşatan Nadir Vekiloğlu’nun ismi BGL takımımızın maçlarını oynadığı salona verilirken; yine oyunculuk döneminde 2001-2002 sezonunda yeşil kırmızılı formamızı giyen, başantrenör olarak 2012-2013 sezonunda Eurochallenge finali yaşatan, 2013-2014 sezonunda Türkiye Kupası, 2014-2015 sezonunda lig ve Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandıran, son olarak geçtiğimiz sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde takımımızı finale taşıyan Ufuk Sarıca’nın ismi basketbol altyapı salonumuza verildi.

Profesyonel Futbol Takımımızın çalışmalarını gerçekleştirdiği antrenman sahamıza ise; 1974 yılında Karşıyakamıza futbolcu olarak adım atıktan sonra kariyerinin sonuna kadar formamızı terleten ve 3 sezon kaptanlığımızı yapan, teknik adamlık kariyerinde genç takımımızı şampiyon yaptıktan sonra 1994-1995 sezonunda takımımızı 1. Lig’den şu anki adıyla Süper Lig’e taşıyan Hüseyin Hamamcı’ya verildi.

Günün anısına her üç isme de plaketlerinin takdim edildiği törene, Kulüp Başkanımız Turgay Büyükkarcı, Divan Kurulu Başkanımız Fatih Diniz ve Divan Kurulu üyelerimizin yanı sıra, camia büyüklerimiz, yöneticilerimiz, kulüp çalışanlarımız ve altyapı sporcularımız katıldı.

Images
Date:04.06.21
Categories:

Sports School Pre Registrations Started

More Info
Copyright © 2021 DOGO Tech. All rights reserved.