Kendi Küçük, Hedefi Büyük!

14 yaşındaki Mert Özler 9 yıldır Karşıyaka Tenis şubesinde raket sallıyor, hedefi ise büyük, Wimbledon Tenis Turnuvası’nda korta çıkmak…

Türk tenisine kazandırdığı sporcularıyla her zaman adından övgüyle bahsettiren Karşıyaka Spor Kulübü, genç bir yeteneği daha parlatmanın heyecanını yaşıyor. 5 yaşında Karşıyakamızda başladığı tenisi aralıksız 9 yıldır sürdüren Mert Özler, gözünü yükseğe dikti. Şu ana kadar ulusal ve uluslararası 149 turnuvada boy gösteren Mert, stili ve çalışkanlığıyla dünyaca ünlü İspanyol tenisçi Rafael Nadal’a benzetiliyor. Nadal gibi sol elini kullanan 14 yaşındaki tenisçi hedefini dünyanın en önemli turnuvası olan Wimbledon’da oynamak olarak belirledi.

Türkiye tarihinde ilk defa 2018 yılında Finlandiyalı partneri ile Wimbledon’da gençler çift erkekler şampiyonu olan Yankı Erel’i örnek aldığını belirten Mert Özler, “Ben de İngiltere’de bu büyük heyecanı yaşamak ve Wimbledon’da oynamak istiyorum. Bunun için tenise hem zihinsel hem de fiziksel olarak çok zaman ayırıyorum. Tenis çok emek isteyen, düzenli ve doğru çalışmayı gerektiren bir spor. Baş antrenörümüz Yıldıray Çam ve kondisyonerim Şahin Ünal ile çok iyi anlaşıyorum, iki değerli hocamın gözetiminde antrenmanlarımı sürdürüyorum. Bir gün adımı Türk tenis tarihine yazdırmak için vazgeçmeden, yılmadan çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Images
Date:13.06.20

Sports School Pre Registrations Started

More Info
Copyright © 2021 DOGO Tech. All rights reserved.