Pınar Karşıyakamız ING Basketbol Süper Ligi 2020-21 sezonunu tamamladı.

ING Basketbol Süper Ligi Playoff Yarı Final serisinin dördüncü mücadelesinde Fenerbahçe Beko’ya 76-78’lik skorla mağlup olduk.

Başantrenörümüz Ufuk Sarıca, ING Basketbol Süper Ligi 2020-21 Yarı Final Fenerbahçe Beko serisi sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Aslında çok net bir şekilde bütün sezon yaptığımızı bugün de yaptık, asla bırakmadık. Tabii maçı kaybetmenin verdiği üzüntü var, çünkü 2-2 yapabilseydik final şansımız yüksekti ancak sonuna kadar savaştık, hatta son şutumuz isabetli olsaydı kazanmıştık. Maçın içinde çok kritik bir yerde 12-13 sayı geriye düştük ama buradan da geri gelmeyi başardık ve oyuna ortak olduk.

21 günde 11. maçımızı oynadık. Bu kadar zor bir sezonda ve sıkışık programda elimizden gelenin en iyisini yaptık, son topa kadar savaştık. Şunu da belirtmem lazım ki; 3 senelik aradan sonra geçen sene yeni bir yapılanma ile yepyeni bir takım kurduk. Bu takım geçen sene Avrupa’da yarı final oynadı, koca ligi ikinci bitirdi.

Bu sene Avrupa’da daha üst ve daha zorlu bir kupada final oynama başarısı gösterdi. Finali de sonuna kadar zorladı. Çok sakat oyuncumuz var özelliklede Amath’ın sakatlığı bugünkü performansını çok etkiledi oyuncularımın hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum.

Böylesine zorlu bir sezonda özellikle de taraftarımızdan, en büyük itici gücümüzden yoksun oynadığımız bir sezonda büyük bir özveri ile oynadılar. Kulübümüzü, Camiamızı, Taraftarımızı ve de markamızı en iyi şekilde temsil ettik. Takım olarak gösterdiğimiz bu performansı, organizasyon olarak da göstermemiz lazım.

İzmir’de Pınar ile birleşmiş Karşıyaka’ya tüm organizasyon olarak yerel yönetimlerimiz, İzmir Büyükşehir Belediyesi, kurum ve kuruluşlar da daha fazla destek olmalı. Çünkü gittiğimiz şehirlerdeki organizasyonlarda bunları görüyoruz. Fenerbahçe Beko’yu tebrik ediyorum çok güçlü ve iyi bir kadroları var.

Bizim serimiz basketbol açısından zevkli ve heyecanlı seyir zevki yüksek oldu. Umarım final serisine aynı şekilde geçer. Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’e başarılar diliyorum.

 

Images
Date:27.05.21
Categories:

Sports School Pre Registrations Started

More Info
Copyright © 2021 DOGO Tech. All rights reserved.